Будь-який інтер'єр квартири або будинку здатна прикрасити красива арка, і якщо пару років тому створення такої декоративної деталі було по силі тільки професіоналу, то сьогодні з появою гіпсокартону, все стало набагато простіше. І таким чином, якщо слідувати зазначених інструкцій, то навіть не досвідчений майстер може створити арку. Звичайно ж, мова не йде про складні формах арки: до уваги беруться найпростіші форми. Але перш, ніж приступити до моделювання арки з гіпсокартону, необхідно виміряти ширину і висоту отвору. Далі слід придбати профіль для гіпсокартону і сам матеріал.

Як моделюється арка

Моделювання ж арки відбувається або за допомогою спеціального пластикового куточка, який в подальшому буде використовуватися в обробці отвору або за рахунок пластикового гнучкого плінтуса, який необхідно прикласти в нижніх точках отвору і вигнути на висоту скріплення.

Далі слід відзначити точки дотику арки з прорізом і поставити правильні мітки на плінтусі. Після цього необхідно на одному з листі гіпсокартону за допомогою плінтуса і олівця змоделювати форму арки, і випиляти її. Далі за такою ж схемою створюємо і другу половинку, використовуючи вже готовий перший макет арки.

Металевий каркас для арки

Арка сама по собі не може існувати. Для її кріплення необхідний спеціальний каркас з металевого профілю. При цьому профіль для гіпоскартона підбирається, виходячи з товщини і матеріалів виготовлення самої перегородки. Якщо ж на стіні є шар штукатурки або присутні стінові панелі, то кріплення каркаса безпосередньо відбувається до основного матеріалу стіни.

Етапи монтажу арки

Монтаж арки відбувається за такими етапами: 1. Кріплення арки в отвір пройми за допомогою саморізів. Тому при виборі листа гіпсокартону, важливо не забути придбати і комплектуючі для гіпсокартону, так як без них монтаж арки неможливий. Якщо ж в арці передбачено підсвічування, то прокладка проводів повинна проводиться заздалегідь. 2. Фінішні роботи: грунтовка, шпаклівка, затирка, фарбування. 3. Декор арки.