Інтер'єр квартири і кожної кімнати складається з поєднання кольорів. Найбільше значення має колір підлоги і його поєднання з іншими елементами кімнати. Це пояснюється тим, що підлога займає найбільшу площу в приміщенні.


При цьому, його колір, а також фактура матеріалу повинна поєднуватися з кольором плінтуса і двері. Плінтус підлоговий і двері необхідно органічно вписати в загальну концепцію стилю і кольору кімнати. Для того, щоб отримані поєднання було гармонійним, слід дотримуватися кількох простих правил:
- Плінтус пластиковий потрібно підбирати так, щоб він мав однакову гаму з покриттям підлоги або стінами. Справа в тому, що плінтус об'єднує зазначені поверхні, створюючи єдиний простір. При цьому, небажано, щоб колір плінтуса був абсолютно ідентичний кольору підлоги або стіни. Адже плінтус є своєрідною межею, а тому він повинен виділятися.
Те ж правило потрібно дотримуватися, вибираючи і профілі для підлоги різнорівневі;
- Що стосується двері, то вона ні в якому разі не повинна зливатися з поверхнею стіни або мати один колір з покриттям матеріалом. Двері є самостійним елементом інтер'єру кімнати.

Тому її рекомендується виділяти.
Наприклад, якщо підлога виконана з світлого матеріалу, то двері краще підбирати темних відтінків;
- Слід уникати зайвої яскравості кольорів. Якщо кольору двері, статі і підлогового плінтуса не будуть поєднуватися один з одним, це створить непотрібний сумбур в інтер'єрі.
У той же час варто уникати надмірно яскравих кольорів;
- Добре будуть виглядати різні варіанти коричневого кольору, адже він багатий на відтінки. Тому можна встановити двері і укласти підлогове покриття і плінтуса різних відтінків цього кольору.

Перехід від світло-коричневого до більш темним насиченим тонам виділить окремі елементи інтер'єру і допоможе об'єднати їх однією інтер'єрної ідеєю.


Одним словом, вибір кольору повинен сприяти об'єднанню різних частин кімнати. Разом з тим, граючи кольором, потрібно виділити окремі елементи, підкресливши індивідуальність кожного з них.