Після укладання різних типів покриття для підлоги нерідко виникає проблема присутності щілин між ними. Щоб усунути цей дефект, рекомендується використовувати спеціальні пороги для підлоги. При цьому важливо відзначити, що такі щілини зовсім не є ознакою неякісної роботи. Їх роблять для того, щоб зняти напругу внаслідок зміни мікроклімату. Наприклад, ламінат під впливом вологості і температурних перепадів може  стискатися або розширюватися. Без зазорів паркет стане скрипіти, розхитуватися і скоро зіпсується.

Покриття для підлоги можуть істотно відрізнятися один від одного навіть в одній кімнаті. Важливо при цьому придбати поріжок для лінолеуму, плитки або паркету, завдяки якому переходи від одного  покриття до іншого будуть максимально непомітними і в той же час гармонійними. Поріжок для лінолеуму, ламінату, плитки і будь-якого іншого покриття дозволить надійно захистити стики  підлоги від різного роду пошкоджень і забруднень.

Ні для кого не секрет, що дрібні деталі здатні значно змінити зовнішній вигляд приміщення, з цієї причини вибирати їх потрібно дуже уважно. При обробці підлог головними деталями можна назвати плінтус,  різнорівневі пороги для підлоги і стикувальні профілі. Вони допомагають не тільки приховати дрібні недосконалості обробки, але і надають інтер'єру завершений і гармонійний вигляд. Декоративні поріжки та профілі для стикування нерідко плутають, вважаючи їх одним і тим же. Однак, це не зовсім так.

Основна відмінність полягає в тому, що порогом називається тільки низ дверного отвору, а профіль застосовується і при необхідності стикування покриття для підлоги, розташованого де завгодно.

Існують такі різновиди порогів:

• вирівнюють пороги - роблять перехід між покриттями різної висоти більш плавним;

• Т-молдинг - застосовується з метою приховування стику між покриттями, які перебувають на одному рівні;

• завершальний поріжок - виробляє фіксацію покриття біля вхідних дверей, сходинок і лоджій, застосовується на поверхнях з істотною різницею у висоті;

 

Відмінним матеріалом для порогів служить латунь, алюміній, дерево, нержавіюча сталь, пластик. Поріжки, виконані з пластика і ПВХ, чудово зарекомендували себе при стикування таких покриттів, як ламінат, лінолеум та ковролін. Завдяки величезному асортименту кольорів і різноманіття дизайнерських рішень, а також можливості експлуатації такого профілю в разі криволінійних стиків, пластикові стикувальні пороги користуються чималим попитом на сучасному ринку.