Після того, як підлога вже встановлена, залишається зробити останній процес: встановити спеціальний поріжок для ламінату, який крім декоративної функції, ще й вирівнює перепади полу, закриває шви, не даючи пилу туди потрапити. Для того, щоб ваша підлога виблискував красою, а гості не дивувались діркам, потрібно встановити спеціальний поріжок. При цьому слід враховувати, що міжкімнатні пороги найбільше піддаються навантаженням і механічним пошкодженням, і тому вони повинні бути міцними і якісними.

Сам процес монтажу поріжка досить легкий:

- вимірюємо довжину стика, яку необхідно прикрити;

- отримана величина відзначається на поріжку і за допомогою болгарки або ножівки відрізається;

- прикладаємо поріжок до підлоги і відзначаємо місця, куди будуть вставлятися шурупи;

- робимо отвори і прикладаємо поріжок, закріпивши його міцно шурупами.

Дуже важливо не зробити великі отвори, так як із часом саморізи можуть розхитатися і випасти.

 

Який поріжок купити

І якщо з установкою поріжка у вас не виникне жодних проблем, то вибрати відповідний поріжок для лінолеуму буде в два рази важче. Вся справа в тому, що сучасні виробники пропонують великий вибір: металеві, дерев'яні, пороги з ПВХ або МДФ.

Рідко, але зустрічаються пробкові поріжки, або гумові. Однак, найбільшою популярністю користуються алюмінієві поріжки з невеликою гумовою вставкою, які не дорогі, не піддаються корозії, і володіють гарними декоративними властивостями.

Такі поріжки виробляються під золото або срібло, бронзу, і можуть покриватися плівкою під дерево. Таким чином, проблем з вибором кольору не виникне. При виборі поріжка також звертайте увагу на те, щоб він за кольором збігався з відтінком підлоги, а його ширина відповідала ширині шва.

Другий момент - це функціональне призначення приміщення. Якщо поріжок буде встановлюватися між плиткою і ламінатом, то це повинен бути алюмінієвий, так як він міцний і не боїться вологи. Не забуваємо також і про кріплення: перевагу варто віддати поріжку з прихованою системою кріплення.