Сучасний плінтус підлоговий гарно доповнює інтер'єр і вигідно підкреслює всю підлогову композицію. Тому вже позаду ті часи, коли плінтус розглядали, як звичайну планку. Сьогодні все більше уваги приділяється зовнішньому вигляду плінтуса, який відрізняється не тільки красивими відтінками, але і багатою фактурою.

Підлоговий плінтус: основні види

Трійка найбільш популярних підлогових плінтусів виглядає наступним чином:

1. Дерев'яний плінтус: виготовляється зі шпону або масиву, екологічний, відрізняється гарним зовнішнім виглядом, підходить для ламінату, паркету, коркової підлоги. Єдиний недолік - це ціна. Адже дерево ніколи не коштувало дешево.

2. Плінтус ПВХ підлоговий: простий в монтажі, безпечний, не боїться вологи, має не велику вагу, багатий на різні відтінки і фактури, коштує недорого. Плінтус такого типу встановлюється в приміщеннях, де на підлозі є ковролін або лінолеум, ламінат.

3. Плінтус МДФ: чудовий для обробки і декору стін з МДФ-панелей, а також для підлоги з ламінату. Як і попередній тип плінтуса, цей легко вкладається, стійкий до води і хімічних впливів, ультрафіолету, служить багато років. Ціна на МДФ плінтус також невисока.

Алгоритм вибору

Якими бувають підлогові плінтуси ми вже з'ясували, а тепер необхідно уточнити алгоритм правильного вибору:

- функціональна взаємодія. Якщо це дерев'яна підлога, то немає нічого кращого, ніж встановити з такого же матеріалу і плінтус. А ось підлогу на кухні з керамічної плитки може вдало доповнить плінтус з ПВХ, так як кераміка краще поєднується з пластиком;

- збіг кольорової тональності. Якщо ж в кімнаті є плінтус, який доповнює стелю, то такого ж кольору можна підібрати і підлоговий. Таким чином, ви зможете візуально подовжити стіну і зробити світліше кімнату. Це буде вдалим рішенням для маленької кімнати, вікна якої виходять на північ. У будь-якому випадку все залежить від вашої великої фантазії і дизайнерської ідеї.

І, звичайно ж, важливо підібрати плінтус, в який можна заховати всі дроти: це і безпечно, і красиво.