Інтер'єр квартири виглядає гармонійніше, якщо при її обробці правильно підібрані колірні відтінки підлоги, дверей і плінтусів. Безпрограшним варіантом тут виступають білі плінтуса одночасно з поєднанням таких же віконних і дверних наличників. Оптимально поєднуються в даному випадку навіть різнопланові кольори, тим самим надаючи обстановці краси і урочистості.

Подібне досягається білими плінтусами і їх безсумнівніми перевагами:
- використання їх в будь-яких приміщеннях: в передпокої або у ванній кімнаті, у вітальні або ж на кухні;
- підкреслюється геометрія приміщення, змінюючи сприйняття обсягу і виділяючи площу на стінах, роблячи кімнату ще «легше».
Але яке поєднання дверей, підлоги і плінтуса застосовується в процесі обробки квартири?

Підлога і двері темного кольору, при цьому світлі плінтуса

Домагаючись поєднання темних дверних полотен і підлогового покриття аналогічних тонів, бажано віддати перевагу наличникам й плінтусам світлого тону, надаючи приміщенню деяку «прозорість» і «легкість».

Контрастні плінтуса скрасять монотонність, та й двері з підлогою будуть гармоніювати. У такому рішенні важливе значення відводиться лінійним елементам: карнизам, наличникам і самим плінтусам- ширина їх повинна бути від 8 мм.

Темні підлоги, а плінтуса з дверима - світлі

Світлі кольори дверей, підлоги і плінтусів зажадають максимальної підтримки чистоти. З огляду на це, залишаючи плінтуса і двері світлими, часто підлогу роблять темною. Варіант підійде для інтер'єрів з різними стилями оформлення, надаючи належної урочистості. Однак доведеться змиритися з тим, що плінтуса і двері зажадають частого чищення, інакше їх привабливість буде безповоротно втрачено. Білий колір тут особливо непрактичний - враховуйте це. Світлі тони інших відтінків, наприклад світлого дерева, кремового або бежевого - вони брудняться менше.

Цікавими є й інші варіанти:
- у вільних від меблів великих приміщеннях непогано поєднується світлий плінтус з темною підлогою;
- світло-темні двері і підлога зі стінами в світлих тонах, особливо з урахуванням невеликого приміщення: візуально вище стають стелі.

Яскраві двері в поєднанні зі світлим плінтусом і темною підлогою

Відтінок підбираеться так, щоб досягти в оздобленні інтер'єру оригінального і ефективного поєднання. Так, використовуючи «стандартні» світлі стіни і темних тонів підлогове покриття, застосуванням яскравого полотна дверей і білих плінтусів виходить дуже цікавим.

Насиченими кольоровими тонами концентрується увага на вході, тому інтер'єри прихожих або кухонь таким чином оформляються часто.

Темні двері, при цьому світлі і підлога, і плінтуса

Плінтуса обирають світлі, якщо двері темні, а підлога - світла. Що стосується наличників, до них серйозних обмежень не існує: допускаються темні, як і самі двері.

Особливе сприйняття досягається стосовно більш просторим приміщенням, наприклад це дуже непогано буде виглядати у великій вітальні. Кімната невеликої площі, на жаль, буде «душити» темні двері, тому краще віддати перевагу іншому поєднанню кольорів для дверей і підлоги.