Стельовий плінтус має не тільки естетичну цінність, а й практичну. З його допомогою вдається замаскувати стики від шпалер, які іноді сильно кидаються в очі і створюють неакуратність в загальній картині закінченого ремонту. Плінтус також приховує технічні недоліки матеріалів або недоліки проведеної роботи. Але, щоб закріплений плінтус мав естетичний вигляд, його потрібно правильно монтувати. Особливі труднощі викликають кутові стики, оскільки якщо неправильно зробити розрахунки кути стиків виявляться на різних рівнях.

Правила монтажу стельового плінтуса: кут стикування

Навіть недосвідчений робочий, який робить ремонт перший раз у своєму житті, може впоратися із завданням правильного стикування кутів плінтуса, якщо застосує деякі прості рекомендації. Існує кілька основних способів, найпростіший і найдоступніший полягає в придбанні додаткової фурнітури - спеціальних куточків для плінтуса. Вони бувають для внутрішнього і зовнішнього закріплення, це залежить від виду плінтусів і особистих переваг. Куточки надійно закріплюють стики плінтуса, що дозволяє уникнути передчасного відклеювання і інших неприємностей.

У разі додаткової фурнітури не потрібно робити зрізи на кутах, досить просто їх якісно закріпити. Але так як фурнітура поєднується не з усіма видами декоративного плінтуса, може знадобитися різати краї самостійно. Це можна зробити двома основними способами:
• Використовувати допоміжний інструмент - стусло;
• За допомогою підручних інструментів по правильно розміченій поверхні.

Стусло - ідеальне різання по шаблону

Даний інструмент призначений для шаблонного різання різних матеріалів, що скріплюються між собою під прямим кутом. За складністю конструкції відрізняють два види стусла:
• Проста мобільна конструкція, що складається з дерев'яного або пластикового лотка з прорізами. Шаблонні зразки розташовані вертикально на стінках лотка, в які буде вставлятися ножівка, щоб виконати надріз на плінтусі. Прорізи розміщені так, щоб можна було зробити відріз під кутом 450 і 900, саме це потрібно для правильного стику кутів;
• Професійний інструмент має більш складну конструкцію з поворотним механізмом, який регулюється під будь-який потрібний кут нахилу.

Як правильно зробити зріз торця плінтуса (галтелі):
• Зробити розмітку на галтелі, приклавши її до стусла під потрібним кутом (450);
• Покласти планку так, щоб її нижня частина була притиснута до стінки, а верхня повністю була на дні інструменту;
• По наміченої розмітці зробити відріз ножівкою з дрібними зубами, щоб уникнути нерівностей і пошкодження галтелі. Робити це потрібно без різких рухів, не варто сильно натискати на плінтус;
• Суміжний жолобник відрізають також, але на протилежному прорізи з таким же кутом нахилу.
Якщо торці не дуже щільно прилягають, необхідно підрізати ножем щербини.

Як обрізати кут плінтуса по розмітці

Спочатку потрібно вирівняти торці, обрізавши їх під прямим кутом. Потім жолобник потрібно прикласти до стіни так, як ніби ви його вже остаточно приклеїли, і провести лінію на стелі простим олівцем. Те ж саме потрібно зробити з суміжним плінтусом. Позначте точку перетину ліній на плінтусі, знову приклавши жолобник до стіни, і проведіть діагональну лінію від точки до нижнього кута планки на протилежному боці. Має вийти трикутник, який потрібно обережно відрізати гострим ножем.

Якщо на стіні або стелі поверхня нерівна, кути можуть не зістикуватися. Щоб виправити становище, потрібно заповнити простір герметиком. Цей метод ефективний і в разі утворення деформації галтелів.