Сучасний інтер'єр - справжній витвір мистецтва. Давно канули в літа традиційні, ідентичні і стандартизовані приміщення. Зараз, в процесі проведення ремонтних робіт, завдяки наявності великого асортименту оздоблювальних матеріалів, просто виконати самий незвичайний дизайн житлового або громадського приміщення.

Пол, його відтінок та особливості вибору

На особливу увагу в будь-якому інтер'єрі заслуговує підлогове покриття. Воно є основним в загальному сприйнятті приміщення. Темна або світла підлога? Яку краще вибрати? Ці питання найчастіше є початком тривалої суперечки. Переваги є у першого і другого варіанту. Отже, плюси темного підлоги:
- темний відтінок підлоги вважається більш практичним, на ньому менше видно пошкодження;
- темна підлога поєднується зі світлими стінами і світлими меблями;
- ідеальний темна підлога в кімнаті, спальні;

Світле підлогове покриття також має ряд переваг:
- світла підлога візуально додає простору маленького приміщення;
- світла підлога гармонійно працює з темними фактурними стінами і темними меблями;
- оптимально класти підлогове покриття подібного відтінку в приміщеннях позбавлених правильного денного освітлення, або тими, які не відрізняються правильними геометричними показниками і вільним простором.

Відтінок пола та його поєднання з плінтусом

Вибір підлогового покриття - безсумнівно важливе завдання. Але, варто зазначити, що наявність правильно підібраного плінтуса може обіграти будь-інтер'єрне рішення. Плінтус - оздоблювальний матеріал, мета якого приховати стикувальну зону між підлогою і стіною. Його наявність завершує процес установки будь-якого підлогового покриття - кахлю, ламінату, лінолеуму, паркету.

Отже, при виборі темного відтінку підлоги, як правило необхідно підбирати плінтус підлоговий точно такого ж відтінку як і основне покриття. В іншому випадку, гармонійного рішення в інтер'єрі досягти не вийде. Винятком може бути металевий відтінок плінтуса, який повторює певний елемент в загальному оформленні приміщення.

Набагато більш оптимістично справи йдуть зі світлим покриттям підлоги. Світла підлога відмінно гармонує з темними відтінками плінтусів. Також він терпить наявність світлого оформлення, точно відповідного в тон. Таким чином, плінтус можна назвати одним з основних елементів в оформленні приміщення, так як його правильний вибір і установка задає загальне враження від підсумкової роботи. Тому, до вибору плінтуса необхідно підходити ретельно. Важливо поєднувати не тільки його колір, але і розмірні параметри, зовнішній вигляд і фактуру.