На перший погляд плінтус для підлоги є винятково функціональним елементом інтер'єру, який закриває щілини між стіною та підлогою, попереджаючи потрапляння до них бруду та вологи. Проте, таке враження є поверхневим та помилковим.

Насправді ж, плінтус може суттєво впливати на дизайн приміщення, придавати йому респектабельності, глибини або легкості. Очевидно, що за допомогою правильно підібраного плінтуса можливо підкреслити задум дизайнера, посилити сприйняття концепції приміщення. Саме тому професійні дизайнери дуже прискіпливо підбирають підлоговий плінтус для приміщення.

Зараз ми розкриємо вам деякі секрети правильного вибору плінтусів. Найбільш простим та очевидним рішенням є вибір кольору плінтуса виходячи з кольору міжкімнатних дверей.

 

Помічено, що підібраний таким чином плінтус робить інтер'єр приміщення легким та повітряним. Іншим вдалим варіантом є поєднання кольору покриття для підлоги з кольором плінтуса. Такий плінтус створюватиме з підлогою єдине ціле і буде виглядати її продовженням. Подібний ефект можливо отримати і пофарбувавши плінтус у колір на один тон темніший, ніж колір підлоги. Сміливим і нетиповим є рішення встановити плінтус, колір якого співпадає з кольором стін.

Необхідно мати на увазі, що такий варіант є прийнятним у випадку, коли стіни пофарбовані і мають однорідний, рівномірний колір. Такий прийом дозволить розчинити межі простору кімнати. Водночас, необхідно пам’ятати про те, що не тільки стіни і плінтус, а і колір міжкімнатних дверей та їх лиштва має бути однаковим. У випадку коли на стінах у приміщенні встановлені панелі, колір плінтусів може бути однаковий з їхнім кольором. Такий інтер'єр справляє враження ґрунтовного та респектабельного.