Сходинки можуть бути виконані з найрізноманітніших матеріалів:

  • кераміка
  • граніт
  • мармур
  • дерево

Всі вони відрізняються за зовнішнім виглядом і характеристиками. Ось тільки жоден з матеріалів не може похвалитися достатнім протиковзкими властивостями. Тому, для того щоб захиститися від падіння варто звернути увагу на захисні куточки. До вибору покупців представлений куточок алюмінієвий на щабель або куточок на сходи з гумовою вставкою. Так, на якому варіанті зупинитися? Допоможуть підказки для правильного вибору протиковзкої накладки на щабель.

Визначаємо місце розташування

Вимога щодо встановлення куточків для внутрішніх сходів не такі жорсткі, порівняно з зовнішніми. Адже тоді на захисний елемент не так сильно впливають зовнішні чинники: бруд, пил, зміни температури, вологість, сонце. Тому, для внутрішніх сходів відмінно підійдуть куточки для ступенів з гумовою вставкою, а для зовнішніх - вироби з надійного алюмінію. При цьому дуже важливо врахувати всі вимоги правильного монтажу, щоб захисний куточок прослужив тривалий період.

Частота експлуатації

На вибір впливає прохідність сходів. Гумові куточки відмінно служитимуть там, де спостерігається середня і низька прохідність. В першу чергу - це приватні будинки, дачі, квартири, аптеки, магазини і так далі. Алюмінієві куточки допоможуть там, де щодня проходить велика кількість людей. Це великі бізнес-центри, офіси, великі супермаркети, вокзали, станції метро, ​​аеропорти і інші приміщення з середньою і високою прохідністю.

Особливості матеріалу ступенів

Вибирати куточок необхідно спираючись на матеріал, з якого виготовлені сходинки. І на цей аспект впливає також особливість монтажу куточків. Якщо говорити про захисні вироби з алюмінію, то для його установки потрібна виключно рівна поверхня, з відсутністю навіть малого рельєфу. Самі куточки будуть кріпитися на саморізи, тому, щоб вони прослужили довго їх можна встановлювати на дерево, мармур, кераміку. А ось для монтажу куточків з гумовою вставкою досить щоб поверхня була не тільки рівною, а ще й чистою.

Виріб буде кріпитися на спеціальний монтажний клей, і щоб вийшла максимальна адгезія необхідно добре очистити поверхню від бруду, пилу і жирових відкладень.

Звертаємо увагу на форму ступенів

Для прямих ступенів може бути використаний як куточок з гумовою вставкою, так і з алюмінію. В даному випадку необхідно в першу чергу спиратися на вищеописані фактори і на свої переваги. А якщо форма у ступенів нестандартна або закруглена, то в якості протиковзких захисних елементів прийнято використовувати гнучкий профіль.