Чорний колір - достатньо складний та таємничий, особливо якщо мова йде про його використання в оформленні приміщення. Більшість застерігаються даного кольору за рахунок його похмурості та почуття страху з яким він асоціюється. Проте, якщо знати певні нюанси, використання чорного кольору може стати дуже позитивним рішенням.

Як використовувати чорний колір в інтер'єрі?

Для тих, хто досить консервативний у поглядах на дизайн сучасного приміщення, провідні фахівці пропонують використовувати чорний колір у мінімальній кількості. Достатньо пофарбувати двірні отвори та віконні рами в даний відтінок. Якщо віконні прорізи та рами вже мають кольорове забарвлення, чорним кольором можливо підкреслити стелажи та книжкові полиці у кімнаті.

Крім того, чорний колір надає великі можливості для польоту фантазії дизайнера-оформлювача, тому що даний відтінок належить до базових. Компонувати його можливо практично з будь-яким кольором, проте особливо виграшно він виглядає з золотим кольором. Такий дует виграшний практично в будь-якому стилістичному напрямку та оформленні.

Концепція чорного кольору в квартирі

Чорний колір - відтінок, який потребує обережності та мислення в процесі розробки інтер'єрної концепції. Найбільш небезпечно використовувати чорний колір у спальні. В цій кімнаті достатньо буде акценту у вигляді чорного плінтусу. Придбати плінтус для підлоги можливо в інтернет магазині, де є великий асортимент подібної продукції.

Якщо присутні внутрішні сумніви щодо того, як буде виглядати чорний тон у квартирі, можливо провести експеримент на прикладі передпокою. Підійде окремо пофарбована стіна, двері, полиця, або дверний проріз. У спеціалізованому маркеті можливо придбати пластиковий куточок темного кольору та оздобити ним певні елементи у передпокої.

Якщо об'єктом робіт виступає не приватна квартира, а цілісінький приватний будинок, тоді масштабність використання чорного відтінку росте в великій прогрессії. Його можливо використати для оздоблення сходинок чи поручнів. Не треба оминати увагою ванну кімнату. Чорний кахель дуже яскраво виглядає у санвузлі, надає йому риси шляхетності та вишуканості.

Таким чином, для того щоб експеримент був успішним, потрібно знати деякі особливості чорного тону:
1. Чорний колір виграшний в зональному, а не в тотальному використанні.
2. Чорний не витримує бруду та пилу.
3. Чорні матові елементи виглядають краще ніж блискучі глянцеві.
4. Чорний-універсальний базовий відтінок, який поєднується з будь-яким кольором.
5. Ідеально використовувати чорний відтінок в ультрамодних сучасних стилях мінімалізм та еко.